Elementmajad

Meie pakutavad elementmajad

Elementmaja ATHENA

Klaasfassaadi, kõrgete lagede ning modernse lahendusega premium-klassi elementmaja.

Elementmaja ARTEMIS

Artemisest inspireeritud elementmaja on segu ürgsest loodusest ja tänapäevastest lahendustest. 

Elementmaja EROS

 

Meie elementmajad valmivad CLT paneelist

Ristkihtpuit ehk CLT paneeli kutsutakse 21. sajandi betooniks ning seda õigustatult. Erinevalt tavalisest liimpuitkilbist, kus puidukiud jooksevad ühtepidi, koosneb CLT paneel mitmest kilbist, mis on paigutatud omavahel risti (täpselt nagu vineer, aga laudadest), luues nii tugeva ja vastupidava puitkilbi.

CLT ehk ristkihtpuit paneel tagab elementmajade tugeva konstruktsiooni ning  võimaldab soovi korral valmistada vägagi keerukaid arhitektuurilisi lahendusi, mille saavutamine muude ehitusvahenditega oleks kallim ja komplitseeritum. 

Kuupmeeter CLT plaati kaalub pea 7 korda vähem kui samapalju betooni, omades seejuures niisama tugevat vastupanu jõududele. Sama kehtib ka terase kohta. Lisaks on CLT plaadi tootmisel mõju keskkonnale kordades väiksem kui betoonil ja terasel.

CLT plaat on tulele vastupidav ning erinevalt terasest ja betoonist ei muutu selle struktuurilised omadused kõrgete temperatuuride juures.

Erinevalt tavalisest majast, mille ehitusprotsess kestab kaua, valmistatakse elementmaja elemendid eelnevalt tehases ja seetõttu käib maja püstitamine ehitusobjektil palju kiiremini.

Elementide tootmisel on paigas kindel tootmisprotsess  ja seetõttu ei esine ka ehituspraaki, sest kõik omavahel kokku pandavad elemendid läbivad enne objektile jõudmist kvaliteedikontrolli. 

 • Tugev ja vastupidav
  CLT paneel talub väga suuri koormusi, olles ise kerge ja võttes vähem ruumi.
 • Lühike ehitusperiood
  Puitu on lihtne töödelda ning tänu sellele muutub ehitusprotsess palju kiiremaks võrreldes raudbetoon ja muude vahenditega ehitamisel.
 • Tervislik ja hubane sisekliima
  Puit on väga soe ja hingav ehitusmaterjal ning seetõttu on seda kasutades võimalik saavutada mõnus sisekliima, mis muudab kodu soojaks ja hubaseks.
 • Kõrge tulepüsivus
  CLT paneelil on kõrge loomulik tulepüsivus. Mis tähendab, et ka põlengu korral suudab CLT säilitada oma kandevõime, erinevalt terasest ja betoonist, mille struktuur suuremate temperatuuride juures muutub.